Novinky A 1/1

počet článků: 34, stránky: << 1 2 3 4 5 6

Vltava 2. v prvním Listed startu!

zapsano 04.06.2006

Tříletá Vltava (Rainbows For Life - Widama po Dara Monarch), poloviční sestra Věrné předvádí v letošní sezoně opravdu velmi slibné výkony. Po prvním startu 16.4., kdy vyhrála jistě v rovině III.kat. na 1400m dokázala zvítězit hned ve svém dalším startu 7.5. v rovině III.kat na 1615m.
Další start absolvovala 4.6 na velmi sledovaném slovenském mítinku, na Starohájském kritériu kde ve velmi slušně obsazené Ceně Arvy (listed 1800m, 330000SK) bojovala o vítězství s klasickou vítězkou - slovenské Jarní ceny klisen, výbornou Tanitou (Blueridge Dancer). Vltava nakonec doběhla druhá a nechala za sebou výborné Irish Queen (Secret´n ´Classy) a zejména šampionku Lady Jagmin (Jagmin) druhou ze slovenské Jarní ceny klisen, které doběhly druhá, resp. třetí.
Počínání ostatních sourozenců z této úspěšné rodiny nebylo v první polovině letošní sezony také vůbec špatné.
Již šestiletý Vademecum doběhl 7.5 ve Velké Chuchli druhý ze 14 ti startujících.
Vočko přišla 14.5. pátá z desetihlavého pole stepleechase III.kat. na 3800m, když loňskou sezonu ukončila 1. a 2. místem v obdobných startech.
Prominent loňské sezony Veto se od startu ve Slovenském Derby 17.7 2005 ze zdravotních důvodů na dráhu bohužel již nevrátil.

Vltava, poloviční sestra Věrné vítězně v Chuchli

zapsano 16.04.2006

Dnes dokázala Vltava, 3letá sestra Věrné vyhrát svůj první letošní start, rovinu III.kategorie na 1400m dotovanou 50000,-, výrok po doběhu zněl: JISTĚ 2 -nos. Tímto svým 3.životním startem se hnědka po Rainbows for Life zařadila po bok všech svých zvítězivších sourozenců a opět potvrdila výborné chovné kvality své matky Widami.
Jen tak dál!

Věrná k synovi Polish Precedenta(USA)

zapsano 15.03.2006

Konečně bylo rozhodnuto o partnerovi pro klisnu Věrnou na letošní sezónu.
Pokud bude vše v pořádku, Věrná bude po porodu svého prvního hříbátka připuštěna letos importovaným hřebcem Bobinskim.
Bobinski(GB) je jediným synem výborného Polish Precedenta(USA) v českém chovu.A stejně jako Věrná, je vnukem velmi vlivného hřebce posledních let amerického Danziga(USA).
Bobinski působí v chovu pana R. Šnábla v hřebčíně Xaverov a v českém chovu bude letos využit první sezónu.

Veto, bratr Věrné, byl vyhlášen nejlepším 3-letým

zapsano 27.02.2006

Výborná rodina naší chovné klisny Věrné(IRE) opět slaví velký úspěch.
3-letý český odchovanec, ryzák Veto, v majetku MVDr Bruny byl včera vyhlášen , společně s derby vítězkou Ready For Life nejlepším 3letým koněm sezóny.
Veto za sebou má velice úspěšnou sezonu,kdy se stal nejprve vítězem 84.Velké Jarní Ceny,poté byl 7. v Českém Derby,po nepříliš šťastném průběhu dostihu a svou reputaci si napravil,když se umístil na 3.místě va Slovenském Derby.Za tuto sezónu vydělal Veto jen na českých drahách v 5-ti startech 333400kč.A získal GH 91,5kg!
Veto se tak stává,po Vademecovi a klisně Vočko dalším,velmi úspěšných sourozencem Věrné a matka všech těchto sourozenců Widama je jedna z nejúspěšnějších českých chovných klisen součastnosti.

stránky: << 1 2 3 4 5 6