„Everything happens for a reason...”

Novinky A 1/1

počet článků: 34, stránky: << 1 2 3 4 5 6 >>

Vapa

zapsano 16.09.2009 , aktualizace 28.09.2009

 Další přírůstek v naší maličké dostihové stáji přišel poměrně nečekaně.

Když jsme 30. června brzo ráno vyjížděli směr Brno a čekala nás cesta přes celou republiku s nejasným cílem, říkala jsem si, že to asi není úplně rozumný nápad.  Dnes  vím, že byl. Dovezli jsme si Vapu. 16ti letou plnokrevnou, napajedelskou kobylu s výborným původem ale smutnou minulostí.  Stav, ve kterém se klisna nacházela a její tělesné proporce ( viz foto)  ve mně vzbuzovaly vážné obavy o to, jestli jí tak daleko, do nového domova, vůbec dovezeme. Dovezli jsme a dnes už vím, že to byla dobrá volba, protože kobylka stále žije a doufám, že ještě dlouho bude.

Je z výborné rodiny a i kdyby nám žádné hříbě už nedala, myslím,že za záchranu jejího života to stálo.

Moc děkujeme Lence s Mírou, že nám Vapu ochotně dovezli i s tříměsíčním Mirečkem v autosedačce, Jindrovi za trpělivost a nekonečnou kreativitu při péči o zbytky jejích kopyt a dr lišce za podporu všemi směry.

 

 

Přírůstek v dostihové stáji

zapsano 25.04.2009

 

V sobotu, 25.dubna jsme si přivezli novou naději. Je jí dvouletá plnokrevná klisna Vanita zakoupená od jednoho z předních českých chovatelů, pana Jaroslava Boučka ( BUC film s.r.o.), mimo jiné chovatel například derby vítězky Ready For Life či dvojnásobné vítězky Velké Pardubické Sixteen.

 

Vanita má vynikající původ. Otcem je tři sezóny v Napajedlech působící irský plemeník Look Honey ( Sadler´s Wells - Middle Prospect, Mr. Prospector), otec např. Funny Valentine, Oleada, Samara Morgan, Sharp Look, Yankee Doodle, a dalších. Matkou též irská odchovankyně Victoria Caesaris ( Blushing Flame - Vitality, Young Generation), která pod taktovkou trenéra Františka Holčáka absolvovala v ČR během čtyř sezón celkem 26 startů na rovinách, proutěných překážkách i steeplechase s výsledným GH 74kg a vydělala přes 150 000 kč.

Vanita je velmi sympatická a vyrovnaná klisna, která, pokud půjde vše podle plánu, bude tvořit tréninkovou partnerku naší další dvouleté akvizici, valáškovi Will Be Able.

Za realizaci tohoto nákupu velký dík všem zúčastněným ( dotčení vědí, že patří právě jim:) )

 

Na fotografii Vanita cca 14 dní po příjezdu a Look Honey ( foto: Eva Holubcová, zdroj: Hř. Napajedla)

     

Věrná x Latén

zapsano 13.05.2008

Chovná klisna Věrná byla připuštěna plnokrevným Laténem ( Mehari (FR) - Latiny,Masis),synem výborné Latiny.

Latina,poslední dcery legendárního Masise patřila mezi nejúspěšněší odchovankyně napajedelského hřebčína. Vítězka Čs.Derby i St. Legeru z roku 1980 dala řadu vynikajících koní jako Latinku,Lakonii,Latinitu,Latidara,plemeníka Lancelota a především výborného vytrvalce Laténa.Hřebec,kterým měl na svém kontě na konci 8-mi leté(!) rovinové kariéry úctihodných 31 startů ( z toho 14 vítězství a 15 umístní) byl vyhlášen Koněm roku 1994. Vyhrál např. Velkou červnovou cenu ( Gr.2),Lázeňskou míli (CH),Cenu Prezidenta republiky ( L.),Bratislavskou míli (I.kat).

Jeden z nejdramatičtějších a nejvyrovnanějších doběhů,které historie Čs Derby nabídla byl právě ten z roku 1988 a byl tak trochu zrcadlem věčného souboje dvou velkých osobností - Laténa a vyjímečné Arvy - první a jediné klisny-držitelky klasické Trojkoruny.V Derby byl Latén druhý o hlavu.

V chovu dal mnoho užitečných a odolných koní jako Brooklyn, Vokativ, Lemond, Mini Golf, Djabba, Centéna, Keep Cool, Arména a další.

 

Hříbata 2007 pojmenována

zapsano 28.01.2008

Trošku se zpožděním ale přeci jen byla pojmenována obě loňská hříbátka.Lépe řečeno byla jména potvrzena příslušnými asociacemi.
6. května 2007 narozený plnokrevný hřebeček z Věrné(IRE) po Bobinski(GB) po menších peripetiích obdržel jméno Will Be Able a o měsíc mladší appaloosa klisnička z Miss Tercy Docs Bar po Drest To Impress se jmenuje GW Impressive Lena T.
Obě loňská hříbata zůstávají doma a pokud štěstí bude přát,měli by nás v budoucnu reprezentovat i když každý z opačného konce jezdeckého spektra.

 

 

Vočko do Napajedel

zapsano 24.01.2008

Vočko ( Rainbows For Life - Widama),7-mi letá poloviční sestra Věrné byla zakoupena hřebčínem Napajedla a zařazena do základního mateřského stáda.

Vočko absolvovala během své dostihové kariéry deset startů na rovinách (3x2.,2x3.,1x5.)-GH2 73kg,pět na proutěných překážkách (1x1.,2x2) a jedenáctkrát se objevila na startu steeplechase s velmi pěkným konečným součtem 2 vítězství a 7 umístění ( 2x2.,4x4. ,1x5.),nedokončila pouze jediný start. Do chovu byla zařazena v roce 2007 u svého chovatele MUDr V. Bruny .Prvním partnerem byl výborný Japův syn,též v Napajedlech působící Magnus(POL).

Zařazení klisny do mateřského stáda našeho největšího hřebčína jen potvrzuje vyjímečné kvality této rodiny.Rodina "W" se prostřednictvím klisny Vočko vrací do Napajedel po 7mi letech,kdy zde uhynula její bába,vynikající Wichita. Snad se stane důstojnou pokračovatelkou

Věrná má hřebečka po Bobinski

zapsano 13.05.2007

06.05.2007 ve 22:30 se nám narodil první plnokrevný přírůstek. Je to pěkný, zdravý hřebeček. Hnědák s hvězdičkou, lysinkou a třemi ponožkami. Máme z něj velikou radost. Snad bude mít v životě štěstí.

 

   


stránky: << 1 2 3 4 5 6 >>
Stránky pro Vás připravuje Eva Zuzjaková
a tvoří Vladimír Smitka, Lynt services
Goldway.cz