„Everything happens for a reason...”

Novinky A 1/1

počet článků: 34, stránky: << 1 2 3 4 5 6 >>

Yes Bubba opět na prázdninách

zapsano 06.12.2011 , aktualizace 29.12.2011

Tříletá klisna stáje LOKOTRANS  Yes Bubba( IRE) ( Shamardal ( USA) - Newyearresolution(USA), Arch(USA) ) u nás tráví zimní dostihovou přestávku. Zatím odpočívá ve výběhu a od prosince se začne připravovat na sezónu 2012. 

Klisna jako 2letá absolvovala dva neúspěšné starty ve Francii, v zimě byla zakoupena na dražbě a na jaře 2011 již v tréninku pana Eduarda Kotába startovala v Chuchli, kde byla 7. z 12ti. Po tomto nepříliš povedeném startu přišla k nám na letní přestávku. Lehce pracovala s naší klisnou Vanitou a především odpočívala. Pobyt mimo ruch Chuchelského závodiště jí udělal evidentně dobře. Po návratu do stájí trenéra Kotába, absolvovala do podzimu 6 velmi slušných startů, ze kterých vytěžila jedno čtvrté a jedno třetí místo, v sedle s žokejem Milanem Zatloukalem a dvě vítězství v sedle s žákovským šampionem Danielem Zurinkem. Vítězství, která by mohla být příslibem a nadějí do budoucnosti, sice nebyla v dostizích nejvyšší kategorie, přesto však byla poměrně jistá a pohledná s opravdovým dostihovým projevem.  Sezónu zakončila šestým místem v dvojkové ceně  Společnosti Secar Bohemia, opět s Danielem Zurynkem v sedle. Videa k shlédnutí zde. 

      

foto: Lucie Zitková a Paddock Revue

 

 

Narozen hřebec po Look Honey z Věrná

zapsano 15.05.2011

14.5.2011  krátce před půlnocí se narodil Věrné očekávaný hřebeček  po šampion plemeníkovi Look Honey.  Je to velký hnědák s typickými odznaky pro " V " rodinu.

Fotografie z prvních dni zde:

     

 

Sezóna 2011

zapsano 01.04.2011 , aktualizace 18.04.2011

Pro sezónu 2011 zůstávají v tréninku oba koně Stáje Goldway, Vanita i Will Be Able, přičemž klisna bude směřována, jak bylo původním záměrem, rovnou do skoků, Will Be Able se pokusí napravit nepovedený debut na rovinách.

Dále očekáváme na přelomu dubna a května narození potomka z klisny Věrné po hřebci Look Honey, který se mezitím stal šampionem plemeníků 2010 a i letošní nominace klisen k němu naznačují velkou důvěru chovatelů v hřebcovi kvality. Letos by měl připustit mimo jiné klisny jako Registana, Line Island ( matka Line Honeyho),Vadeona, Vapeta, Morganetta, Pulnecca,Rabbit Zamindar,  a také Věrné polosestru Vltava a matku Widamu, takže kolekce klisen skutečně uctyhodná.

Věrná doma

zapsano 21.08.2010

Chovná klisna Věrná se nám vrátila z poměrně dlouhého moravského pobytu z péče pana MVDr Filly zjištěná březí po Look Honey (IRE). Po třech sezónách bez výsledku nám tedy svitla naděje na další hříbě z "V" rodiny. Budeme si držet palce.

Děkujeme všem, co se o klisnu vzorně starali a panu MVDr Fillovi za vynikající práci.

 

Look Honey ( foto: Pavla Staňková)

Věrná ( foto: Věra Marková)

Benešov - fotky

zapsano 21.08.2010

Sice s mírným spožděním ale přece tu máme pár fotek  Will Be Able z Benešova.

Děkujeme dr. & dr. Liškovým :), Lucce Spěváčkové, Andree Hrabovské a Blance Muller za jejich pořízení.

     

     

     

Dostihový debut

zapsano 11.07.2010

Krátké shrnutí dostihové premiéry stáje i koně.

Jednalo se o debut poměrně rozpačitý a nic neukazující. Will Be Able se do cíle nedostal a zhruba po 600 metrech byl Josefem Sovkou zastaven. Důvody proč kůň nebyl schopen vůbec akceptovat tempo soupeřů od samého začátku dostihu, pro nás samotné zůstávají zatím utajeny. Vzhledem k používání garminu při každé práci, je poměrně přesný přehled o vzdálenosti, tempu a tepové frekvenci sledovaného koně a nic z toho nenasvědčovalo tomu, že by kůň měl podat předvedený výkon. Nicméně to za žádnou tragédii nepovažujeme a závěry vyvozovat po jednom neúspěšném dostihu  nelze. Více snad napoví následující dny. 


stránky: << 1 2 3 4 5 6 >>
Stránky pro Vás připravuje Eva Zuzjaková
a tvoří Vladimír Smitka, Lynt services
Goldway.cz