„Everything happens for a reason...”

Novinky appa

počet článků: 25, stránky: 1 2 3 4 5 >>

Suzi potvrzená březí po Smart Dualy

zapsano 12.08.2013

Vzhledem k tomu, že jsme velmi spokojeni s letošní kobylkou z  kombinace Superstar Doc x Smart Dualy,  spojení jsme opakovali a Suzinka je potvrzená březí po tomto vynikajícím plemeníkovi. Snad nám štěstí bude přát a příští rok v březnu se u nás narodí další cuttingové hříbě.

 

foto: Pavla Staňková

Teruška má kobylku

zapsano 12.08.2013

 Tak a všechna letošní hříbátka jsou naštěstí v pořádku na světě.  15.6 v 5:20 se zasloužilé matce Miss Tercy Docs Bar narodila veliká hnědá kobylka . Čas porodu si holky uměly vybrat, malá Teruška se narodila cca 4 hodiny před tím, než jsme oba měli svědčit bratrovi na svatbě 150km daleko:) Ale všechno dobře dopadlo, svatba se konala a já moc děkuji Blance a jejím dětem za denní dohled nad čerstvě narozenou kobylkou :-)

Otcem kobylky je jako vždycky, náš hrdý plemeník Drest To Impress.

   

foto: Pavla Staňková

Nita má hřebečka

zapsano 12.08.2013

Naše chovná klisna appa GW Impressive Nita porodila 22.5 v poledne na pastvině své první hříbě, atraktivního rezavého hřebečka po cuttingovém  šampionovi Ima Docs Clark. Hřebeček je krásně narostlý a čiperný. Oba jsou v naprostém pořádku a Nituška se s rolí matky vyrovnává lépe, než většina zkušených klisen.

 

PB Joan Playgirl

zapsano 29.03.2013

Novou významnou  posilou našeho stáda se letos v březnu stala dvouletá quarter horse klisna PB Joan Playgirl alias "Johanka".

Odchovankyně PB Ranche s výborným cuttingovým původem je dcerou hřebce Smart Dualy (Dual Pep ) a klisny Promise Me Playgirl ( Freckles Playboy x Blazin Doc)

Johanku jsme si pořídili se sportovními ambicemi, letos jí čeká krátké seznámení s prací pod sedlem a od příštího roku by měla být plně zařazena do tréninku.

Za veškeré asistence díky Jirkovi, Olině a Málišovým.

foto: Pavla Staňková

     

 

 

  

Suzinka má krásnou kobylku!

zapsano 29.03.2013

Letos jsme se prvního přírůstku dočkali poměrně brzo a 7.3 v noci se na Ranči u Soudného potoka Suzince ( Superstar Doc ) narodilá krásná, korektní, zrzavá kobylka s velikou hvězdou. Otcem kobylky je vynikající hřebec Smart Dualy ( Dual Pep).

Malá Suzinka je opravdu modelka a velmi líbivá slečna. Máme velikou radost, že se pan doktor Tolman spletl a Suzinka neni hřebeček:)

Obě klisny jsou v naprostém pořádku a Superstar Doc bude letos opět připuštěna hřebcem Smart Dualy.

Děkuji Olině a Jirkovi za péči o obě koňské slečny.

 

 

 

 

Další potvrzené březosti

zapsano 24.11.2012 , aktualizace 29.03.2013

Připouštěcí sezóna 2012 již dávno skončila a zatím se zdá, že pro nás byla celkem úspěšná alespoň co se zabřezávámí klisen týče a  v příštím roce očekáváme narození tří appa hříbat.

Pokud nám bude štěstí přát, hrdými matkami budou jiz ohlášená Superstar Doc, která je březí po vynikajícím Smart Dualy a dle informací od MVDr Tolmana dokonce víme, že by měla mít hřebečka:) . Dále je potvrzená březí Miss Tercy Docs Bar, která pokračuje v osvědčeném spojení a otcem hříběte bude náš hřebec Drest To Impress a poprvé březí je i  GW Impressive Nita , reprezentantka již třetí u nás narozené generace klisen a dcera Miss Tercy Docs Bar.  Nita je březí po další cuttingové hvězdě, hřebci Ima Docs Clark.

foto:Smart Dualy (PB ranch), DTI (Věra Marková), IDC (Věra Marková)

        

 

 


stránky: 1 2 3 4 5 >>
Stránky pro Vás připravuje Eva Zuzjaková
a tvoří Vladimír Smitka, Lynt services
Goldway.cz